Fot: Kisvarda

W spotkaniu 12. kolejki węgierskiej ekstraklasy Kisvarda pokonała na wyjeździe Debreczyn 3:2. Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Rafał Makowski.

Już w 6. minucie rywalizacji po trafieniu Georgiosa Neofytidisa Debreczyn objął prowadzenie. Po pół godzinie goście wyrównali, a swoją 5. bramkę w sezonie strzelił polski pomocnik. Otrzymał podanie i fantastycznie z pierwszej piłki rąbnął w prawy górny róg. Bramkarz gospodarzy miał niewiele do powiedzenia.

Do przerwy wynik remisowy się utrzymał, lecz w trakcie drugiej odsłony padły dwa gole dla Kisvardy, które pogrążyły Debreczyn. Rafał zagrał od deski do deski.

Drużyna Makowskiego obecnie zajmuje 3. pozycję w tabeli i dzierży 21 oczek na koncie. Bilans 26-letniego Polaka to 12/12 rozegranych spotkań, 5 zdobytych bramek i 2 zanotowane asysty.

OTP Bank Liga – 12. kolejka
Debreczyn VSC – Kisvarda FC 2:3
6′ Neofytidis, 37′ Makowski, 57′ Kravchenko, 67′ Navratil