Fot: Aris Limassol

Aris Limassol w spotkaniu 9. kolejki cypryjskiej ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Doksą Katokapia 2:1, a Karol Struski, pomocnik gości, zdobył gola w drugim kolejnym meczu.

Polak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie już w 10. minucie meczu, kiedy to po błyskotliwej sekwencji blisko pola karnego pokonał bramkarza rywali. 12 minut później Doksa wyrównała za sprawą trafienia Austriaka, Alexa Sobczyka. Do przerwy widniał remis 1:1.

Na początku drugiej odsłony wiele się podziało. Najpierw w 52. minucie Aleksandr Kokoron, gracz Arisu, nie wykorzystał rzutu karnego, a minutę po jedenastce piłkarz gospodarzy, Diego Mesen, otrzymał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska.

Po nieco ponad kwadransie klub Struskiego dopiął swego, strzelając na 2:1, a na listę strzelców wpisał się Franz Brorsson. Karol został zmieniony tuż przed drugim trafieniem zespołu z Limassolu, a więc w 64. minucie rywalizacji. Razem z nim murawę opuścił inny polski zawodnik grający w tym zespole – Mariusz Stępiński.

Po tym zwycięstwie Aris Limassol szczyci się mianem wicelidera ligi, mając na koncie 21 oczek. Dla Karola Struskiego to bramka w drugim meczu z rzędu, bowiem w ostatniej kolejce pokonał golkipera klubu Enosis Neon Paralimni. Nasz 21-letni rodak rozegrał w tym sezonie 7 spotkań, w których zdobył 2 bramki.

Protathlima A’ Kategorias – 9. kolejka
Doksa Katokapia – Aris Limassol 1:2
10′ Struski, 22′ Sobczyk, 71′ Brorsson