Fot: El Chiringuito TV

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał 3:0 Villarreal po dwóch bramkach Michała Skórasia oraz trafieniu Kristoffera Velde. Dzięki zwycięstwu mistrzowie Polski awansowali do 1/16 finału Ligi Konferencji.

Był to niezwykle ważny dla Lecha. Porażka przy zwycięstwie Hapoelu nad Austrią Wiedeń oznaczałaby odpadnięcie z europejskich pucharów. Awans dawałby remis przy niewielkim zwycięstwie Hapoelu lub porażka przy zdobyciu punktów przez Austrię w meczu z Hapoelem.

Pierwsza połowa

W 12. minucie spotkania stratę zawodników przyjezdnych mógł wykorzystać Lech jednak do zagranej z prawej strony piłki przez Ishaka nie doszedł żaden z zawodników mistrza Polski. W odpowiedzi w znakomitej sytuacji znalazł się Morales jednak z bliskiej odległości uderzył obok bramki.

W 20. minucie w dobrej sytuacji po podaniu od Rebocho znalazł się Ishak, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

Znakomity odbiór zanotował w 26. minucie Velde, który zagrał do Ishaka, a ten dośrodkował na głowę Marchwińskiego. Ten uderzał, zaś z linii bramkowej wybijał piłkę obrońca gości. Ta jednak trafiła do Velde, który z bliskiej odległości wyprowadził zespół mistrza Polski na prowadzenie.

Po zdobyciu bramki Lech próbował przejąć piłkę w strefie środkowej i stworzyć zagrożenie pod bramką Pepe Reiny i udało mu się to w 32. minucie jednak dośrodkowanie Pereiry wyłapał bramkarz Villarrealu.

Druga połowa

Druga część spotkania rozpoczęła się od straty w środkowej strefie boiska w wykonaniu Pino jednak akcja Lecha została zatrzymana przez obrońców Villarrealu.  W 50. minucie Ishak zagrywał do Velde, a ten podawał do Skórasia, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Odpowiedź rywali mogła być natychmiastowa jednak dośrodkowanie Mojica wybił Satka. Goście próbowali zdobyć bramkę kontaktową i w 58. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Morales, który uderzył niecelnie.

Uderzenia za pola karnego próbował również Jackson, ale podobnie jak Morales uderzył wysoko nad bramką. Lech niefrasobliwość zawodników przyjezdnych wykorzystał ponownie w 77. minucie, gdy Ishak przejął piłkę po wygranej przebitce w wykonaniu Murawskiego i zagrał do Skórasia, który mając przed sobą Pepe Reine umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry na zaskakujące uderzenie zdecydował się Szymczak, jednak uderzył minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie gry Pino miał dobrą sytuację do zdobycia bramki, lecz jego uderzenie pewnie obronił Bednarek.