Bez punktów zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy. Niefartowna końcówka Biało-Czerwonych zadecydowała o porażce z Niemkami 23:25, choć przez większą część meczu nasze zawodniczki prowadziły prezentując się bardzo korzystnie.

Pierwszy kwadrans należał do podopiecznych Arne Senstada. Polki po skończonej kontrze w 6. minucie Karoliny Kochaniak-Sali wyszły na trwałe prowadzenie. Potem również grały bardzo dobrze i zasłużenie prowadziły 8:5. Zapas trzech bramek utrzymały do 24.minuty, a później powiększyły je o jeszcze jedno oczko (11:7). Końcówka pierwszej połowy należała do rywalek. Niemki za sprawą swojej liderki – Aliny Grijseels – zdobyły cztery bramki z rzędu i tuż przed przerwą przewaga Polek stopniała do zaledwie jednej bramki. Po zaciętej pierwszej połowie Biało-Czerwone minimalnie prowadziły 12:11.

Po zmianie stron emocji i walki nie brakowało do samego końca. Najpierw Niemki zanotowały dobrą serię 5:1 i przegoniły w wyniku nasze zawodniczki. Niedługo jednak Polki wzięły drugo oddech i na nowo zaczęły trafiać, odzyskując prowadzenie. Podopieczne Arne Senstada bardzo dobrze prezentowały się w obronie. Znakomite zawody w tym elemencie rozgrywała debiutantka naszej kadry Aleksandra Olek. Ważne bramki w ofensywie zdobywała Aleksandra Rosiak. Przełomowym momentem spotkania był zmarnowany rzut karny dla Polek. W 56 minucie przy jednobramkowym prowadzeniu Niemek z linii siedmiu metrów pomyliła się Magda Balsam. W następnej akcji skuteczna była Johana Stockschlader, której trafienie numer 25 było ostatnią bramką tego meczu.

Jutro Polki czeka dzień wolny. O godzinie 10:30 odbędzie się media call, a ponownie reprezentacja Polski wybiegnie na parkiet 7.listopada. Kolejnym rywalem na Euro będzie Hiszpania. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.

Polska – Niemcy 23:25 (12:11)

Polska: Płaczek, Maliczkiewicz, Zima – Balsam 5, Kobylińska 3, Kochaniak-Sala 3, Rosiak 3, Wiertelak 3, Matuszczyk 2, Olek 1, Achruk 1, Nocuń 1, Michalak, Łabuda, Galińska.

Niemcy: Filter, Roch, Anti, Behrend, Bolk, Dehenhardt, Grijseels, Hauf, Lott, Maidhof, Muhlner, Petersen, Schirmer, Schmelzer, Schulzd, Smits, Stockschlader, Weigel, Zschocke

Źródło: zprp.pl