Grupa Azoty Chemik Police pokonał w spotkaniu otwierającym 4. serię TAURON Ligi w Łodzi Grot Budowlani 3-0. Kibice zgromadzeni w Sport-Arenie liczyli na bardziej wyrównany pojedynek, jednak tylko drugi set dostarczył więcej emocji.

Policzanki dobrze otworzyły mecz, będąc w secie otwarcia znacznie dojrzalszą ekipą we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Wygrana w nim do 17 oddaje przebieg gry jak również różnicę umiejętności

W drugiej partii znacznie lepiej grały gospodynie. Wynik rozstrzygał się w końcówce, gdzie as serwisowy posłała Fabiola, a skuteczny blok dołożyła Agnieszka Korneluk. Te wydarzenia przesądziły o rozstrzygnięciu drugiego seta również na korzyść „chemiczek”, tym razem do 22.

Trzecią partię dość gładko wygrały podopieczne Marka Mierzwińskiego, kontrolując wydarzenia kilkupunktową przewagą praktycznie od pierwszej fazy partii.

Mistrzynie kraju rozegrały dotychczas cztery mecze, odnosząc we wszystkich zwycięstwa. W najbliższy wtorek policzanki zagrają zaległe spotkanie z UNI Opole.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (17:25, 22:25, 17:25)

MVP: Maria Stenzel

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Czyrniańska, Sikorska, Pol, Stenzel, Jagła

Źródło: chemik-police.com