OnlyBio Pałac Bydgoszcz był faworytem w starciu 5. serii TAURON Ligi z IŁCapital Legionovią i poradził sobie w trzech setach. Drużyna spod Warszawy rozpoczęła mecz bardzo słabo, ale w miarę jego biegu się rozkręcała i kto wie co by było, gdyby jednak ten pojedynek potrwał więcej niż trzy partie…

Bydgoszczanki objęły prowadzenie po pierwszym ataku Moniki Gałkowskiej i… nie oddały prymatu do końca pierwszego seta. Poza liderką Pałacu wyróżniała się na rozegraniu Bałdyga, a także Nowakowska i Żurowska. W tej partii miejscowe miały tylko jeden moment zawahania, kiedy po skończeniu piłki przechodzącej Ortiz legionowianki zbliżyły się na odległość 2 punktów (12:10). Na kolejnym etapie seta dominacja zawodniczek była wyraźna, a od stanu 16:12 IŁCapital Legionovia się totalnie pogubiła, nie mając już żadnej punktowej akcji (25:12).

Druga partia dość długo dla przyjezdnych wyglądała lepiej, by nie powiedzieć bardzo dobrze. Do stanu 11:11 był to pojedynek wyrównanych drużyn. Dopiero dwie akcje Eweliny Żurowskiej oraz błąd przyjezdnych poróżniły wynik na korzyść Bydgoszczy (14:11). Te kilka punktów dystansu utrzymało się do zaawansowanej fazy seta, a w niej Gałkowska kilkakrotnie przypomniała o swoich umiejętnościach, a OnlyBio zwyciężył partię do 20.

Autentyczne emocje zaczęły się w trzecim secie, w którym pierwsza faza należała do wyrównanych, a w środkowej inicjatywę przejęły zawodniczki z Legionowa. Atak i dwa asy serwisowe zaaplikowała Aleksandra Jedut, a na cztery punkty przewagi wyprowadziła przyjezdne udaną akcją w ataku Aleksandra Dudek (10:14). Miejscowe grały nerwowo dopuszczając się rażących błędów własnych, a po jednym z nich wynik rozjechał się już o 5 punktów (12:17). Mimo pojawiających się błędów po stronie IŁCapital Legionovii i złapaniu kontaktu punktowego przez miejscowe (18:19), „wróbel” ponownie wypadł z garści gospodyń i na cztery punkty w krótkim czasie uciekły zawodniczki spod Warszawy (19:23). Trener bydgoszczanek Mirosław Zawieracz, który wcześniej ściągnął z parkietu Gałkowską, postanowił ją ponownie wprowadzić do gry. Reprezentantka kraju dała prawdziwy koncert na finiszu seta, łamiąc atakami rywalki i wygrywając końcówkę niemal w pojedynkę (25:23).

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – IŁCapital Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:23)

MVP: Monika Gałkowska

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Gałkowska, Różyńska, Milun, Łyszkiewicz, Justka,Witkowska.
IŁCapital Legionovia Legionowo: Ortiz, Dębowska, Jedut, Bartczak, Duda, Mazenko, Mras, Dąbrowska, Stefanik, Szymańska, Dudek, Lenik. Kulig, Kubas.