Fot: plusliga.pl

W spotkaniu kończącym 13 serie spotkań PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał we własnej hali GKS Katowice 3:1.

Gdańszczanie stawiani byli w roli faworyta spotkania i w pierwszym secie od początku objęli prowadzenie jednak przyjezdni doprowadzili do wyrównania 13:13, a od stanu 14:14 wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które w końcowej fazie seta powiększyli i wygrali 25:21.

Drugi set podobnie jak trzeci był bardzo wyrównany jednak w obu w końcówce spotkania lepiej grali zawodnicy gospodarzy, którzy wygrali odpowiednio 27:25 i 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia Trefla, które szybko zostało roztrwonione i goście doprowadzili do remisu 12:12. W kolejnych akcjach gra była wyrównana jednak Katowiczanie utrzymywali dwupunktowe prowadzenie do momentu 18:16 by za chwile przegrywać 22:20. W ostatnich akcjach gospodarze atakowali pewnie i wygrali czwartego seta 25:23 i cały mecz 3:1.

Trefl Gdańsk – GKS Katowice 3:1 (21:25, 27:25, 25:23, 25:23)