6. seria TAURON Ligi finiszowała w Opolu, gdzie OnlyBio Pałac Bydgoszcz poradził sobie w czterech setach z UNI. Opolanki najbardziej obawiały się liderki Moniki Gałkowskiej, lecz liderkę wsparła wydajnie reszta zespołu na czele ze środkową Kingą Różyńską, która odebrała statuetkę MVP.

Początek spotkania wydawał się łatwiejszy dla UNI. Anastasia Kraiduba, a zwłaszcza Kinga Stronias dały się swoimi atakami mocniej we znaki przyjezdnym i Opolanki objęły prowadzenie 11:7, by szybko podwyższyć swoją przewagę do 8 oczek (16:8). Partię w której dwa asy zanotowała Stronias ostatecznie atakiem zakończyła Kraiduba (25:19).

Po zmianie stron miejscowe wyszły na parkiet rozkojarzone, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki gości. Granie w tym secie układało się pod bydgoszczanki, które środkiem w personach Kingi Różyńskiej i Poli Nowakowskiej zaskakiwały UNI. Jednak od wysokiej zaliczki gości (5:13) zagrywka Conceicaio sprawiająca problemy w przyjęciu przyjezdnym, była powodem kontr oraz wielu bloków ze strony Opola, które szybko dorównało stan (13:13). Do stanu 18:18 żadna z drużyn nie mogła się urwać rywalkom, ale udany atak Moniki Gałkowskiej, blok na Kecher, a za niedługo as Anny Nowakowskiej postawiły gospodynie w trudnej sytuacji (18:23). Te jeszcze w tej partii powalczyły, ale ostatnie słowo należało jednak do bydgoszczanek.

Kolejne dwa sety spotkania to konsekwentna gra bydgoszczanek trudną, sprawiającą problemy zagrywką, stawianie szczelnego bloku oraz korzystanie w trudniejszych momentach ze swojej armaty Gałkowskiej. Najczęściej to jednak to gra środkowych: Anny Lewandowskiej, a przede wszystkim będącej niemal zawsze tam gdzie piłka uderzała w blok Kingi Różyńskiej sprawiły, że UNI już w żadnej z dwóch partii nie dotarł nawet do 20 punktów, przegrywając spotkanie 1-3.

UNI Opole – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 1-3 (25-19, 23-25, 19-25, 16-25)

MVP: Kinga Róźyńska

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Conceicao, Pellegrino, Janicka, Kecher, Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Krajduba, Adamek
OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szucs, Lewandowska, mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Gałkowska, Różyńska, Milun, Łyszkiewicz, Justka, Witkowska