Porażką 0-3 ŁKS Commercecon Łódź zakończyło się spotkanie z Alianz MTV Suttgart, będące rozpoczęciem zmagań Ligi Mistrzów w grupie D. Po roku nieobecności w najważniejszych klubowych europejskich rozgrywkach łódzcy kibice wiele obiecywali sobie po tym meczu, więc rozczarowań nie było końca.

Mecz się zaczął nerwowo dla ełkaesianek, które nie kończyły ataków i musiały gonić czteropunktową stratę. Drużyna ze Stuttgartu nie grała później olśniewającej siatkówki, więc gospodynie były bliskie doścignięcia rywalek. W partii otwarcia – choć w końcówce różne rzeczy mogły się zdarzyć – przyjezdne wśród których pierwsze skrzypce grały Rivers i Kunzler odbiły atak ełkaesianek wygrywając do 23.

Po zmianie stron łodzianki dobrze zaczęły (3:1), a następnie… kompletnie straciły koncepcję, nie radząc sobie zwłaszcza z przyjęciem. W kolejnym okresie wygrały tylko jedną akcję przy dziewięciu rywalek (4:10), zaś w dalszym secie ich gra sypała się nadal w najlepsze (6:16). Porażka w tej grze do 12 była najmniejszym wymiarem kary.

Na początku trzeciej partii łodzianki objęły identyczne prowadzenie jak w poprzedniej partii (3:1), ale też w kolejnych akcjach za sprawą Julity Piaseckiej radziły sobie na miarę możliwości, powiększając zapas (8:5). Drużyna ze Stuttgartu ponownie sięgnęła po swoją najpoważniejszą broń w tym pojedynku – szczelny blok. Mecz się wyrównał i do stanu 13:13 trwała wyrównana walka, a potem na minimalny dystans oddalił się niemiecki zespół. ŁKS miał nadzieję na skuteczny finisz, jednak skoncentrowana i spokojnie poczynająca sobie ekipa ze Stuttgartu zbudowała w końcowej fazie seta kilkupunktową przewagę, której już nie oddała.

ŁKS Commerceceon Łódź – Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryszczuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Piasecka, Maj-Erwardt, Krawczyk, Drabek
MTV Stuttgart: Segura-Palleres, Bongaerts, Schoelzel, Timmerman, Lee, Wezorke, Kohn, Rivers, Kunzler, Koskelo, Petter