Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Crveną Zvezda w Belgradzie, koszykarki Polski Cukier AZS Lublin zapewniły sobie drugie miejsce w grupie A i wyjście z niej do kolejnego etapu gier. W nowym roku lublinianek zatem nie zabraknie w fazie pucharowej.

Lublinianki pojechały na ten mecz z mocnym postanowieniem zapewnienia sobie już na kolejkę przed końcem awansu do dalszych gier. Ich początkowa postawa zdecydowanie to potwierdzała. Akademiczki skuteczne były na desce, dobrze się czuła środkowa Mack, a znakomite rozegranie nie opuszczało Stanacev, która do tego trafiała z dystansu. Pierwszą kwartę polski zespół wygrał 8 punktami (14:22). W drugiej kwarcie gra się wyrównała, a serbska drużyna niwelowała straty (27:32). Przed przerwą przyjezdne znów intensywniej zabrały się na przerwę, zachowując wciąż zapas (35:42).

W trzeciej kwarcie AZS totalnie zdominował gospodynie, grając twardo w obronie i prowokując rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Wobec tego pole do popisu ponownie miała Mack, a wspierała ją druga z Amerykanek Taylor. Przewaga gości w tej części spotkania nie podlegała dyskusji i drużyna Crvenej Zvezdy stanęła przed perspektywą odrobienia w ostatniej kwarcie 23 punktów. Na początku finiszowej odsłony zaliczka lublinianek wzrosła do 26 punktów i stało się jasne, że ten mecz musi paść łupem gości. Sztab szkoleniowy zespołu z Lublina wykorzystał sytuację na parkiecie, dając dłużej pograć zawodniczkom rezerwowym, co nie przeszkodziło biało-zielonym pełnej kontroli przebiegu zdarzeń.

Crvena Zvezda Belgrad – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 63-82 (14-22, 21-20, 7-23, 21-17)

Punkty dla Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdobyły: Mack 19, Taylor 18, Stanacev 14, Yurkevichus 12, Zec 10, Ziemborska 4, Kuczyńska 4, Zając 3, Trzeciak 1