Mistrzynie kraju – Grupa Azoty Chemik Police – pokazały się z bardzo dobrej strony w pierwszym meczu Ligi Mistrzyń, zwyciężając w Szczecinie 3-0 bułgarską Maritzę Płowdiw. Pokazem siły policzanek był ostatni set, wygrany do 11.

Zanim rozpoczął się ten pojedynek i zanim przyszło walczyć z bułgarskim zespołem, walkę logistyczną o ustawienie wyjściowej „szóstki” musiał stoczyć szkoleniowiec miejscowych Marek Mierzwiński. Mecz w wyjściowej szóstce zacząć miała Martyna Czyrniańska. Przyjmująca miała jednak drobne problemy z barkiem, więc zastąpiła ją Maira Cipriano.
Nie wpłynęło to zapewne zasadniczo na nastawienie mistrzyń kraju, które zainteresowane były tylko pewnym i szybkim zwycięstwem. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando gospodyń. Zacięty był jedynie drugi set, który rozstrzygnął się w końcówce. Zmianę zadaniową dała Katarzyna Połeć. Przy stanie 24:23 obroniła piłkę, a chwilę później na punkt zamieniła ją Jovana Brakocevic-Canzian. Serbska atakująca miała najwięcej do powiedzenia na parkiecie również w pierwszym secie, który zresztą osobiście atakiem sfinalizowała. Najmniej emocji było w trzeciej partii, która była wyrównana tylko do stanu 3:3. Potem już Bułgarki nie były w stanie się oprzeć atakom Chemika i zaliczka gospodyń gwałtownie rosła. W połowie seta po błędzie Fabioli Maritza miała 7 punktów straty (15:8) i łudziła się iluzoryczną szansą na zmianę toku zdarzeń, lecz kolejne akcje nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto w tym meczu panuje. Chemik wygrał bez straty seta i zaczął rozgrywki od trzech punktów.

Grupa Azoty Chemik Police – Maritza Płowdiw 3:0 (25:18, 25:23, 25:11)

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

Grupa Azoty Chemik Polic: Cipriano, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Czyrniańska, Sikorska, Pol, Stenzel, Jagła.
Maritza Płowdiw: Drumewa, Sławczewa, Hristoskowa, Gunczewa, Kolarowa, Kojewa, Kriwoszijska, Angelowa, Milicević, Dudowa, Monowa, Paszkulewa, Karapaunowa.