Fot: plusliga.pl

W niedzielnych spotkaniach PlusLigi porażki doznał Jastrzębski Węgiel, który po pięciu setach musiał uznać wyższość ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W drugim spotkaniu Projekt Warszawa bez straty seta pokonał Trefl Gdańsk.

W hicie kolejki pierwszy set padł łupem zespołu mistrza Polski, który kolejne dwa sety przegrał, a w czwartym pokonał gospodarzy doprowadzając do tiebreka. W piątym secie goście prowadzili od początku i wygrali 15:11 i mogli świętować zdobycie dwóch punktów.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 22:25, 11:55)

W Warszawie pewne zwycięstwo odniósł Projekt, który do zwycięstwa potrzebował trzech setów. W pierwszym secie trwała wyrównana walka jednak w końcówce więcej nerwów zachowali gospodarze i wygrali 27:25. Drugi set był podobny do seta otwierającego jednak w końcówce po raz kolejny gospodarze zagrali pewniej i wygrali 25:22. W trzecim secie od początku przewagę miał zespół ze stolicy, który prowadził już pięcioma punktami i ostatecznie wygrał 25:20.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)