Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski

Puchar Świata w saneczkarstwie zameldował się w Whister. Polska reprezentacja wystawiła sztafetę mieszaną, dwójkę oraz jedynki.

W sobotę odbyła się rywalizacja w jedynkach. U pań reprezentowały nas Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz. Domaradzka zajęła 25. pozycję, a Jamróż została sklasyfikowana pięć miejsc niżej (30). U panów natomiast mieliśmy tylko jednego ,,jedynkarza” Arkadiusza Trojga, który nie ukończył zmagań. Polak nie dokończył drugiego ślizgu.

W niedzielę odbyły się zmagania dwójek oraz sztafet mieszanych. W dwójce męskiej reprezentowali nas Wojciech Chmielewski wraz z Jakubem Kowalewskim. Panowie wywalczyli trzynastą pozycję. Zwyciężyli Niemcy (Eggert i Benecken). Sztafeta mieszana w składzie Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga oraz duet Chmielewski/Kowalewski zajęła szóste miejsce na sześć startujących w zawodach zespołów. Do zwycięzców (Niemcy) Polska reprezentacja straciła prawie 2,5 sekundy.