JEREMIAH MARTIN fot. Karol Makowski polski-sport.com

Pierwsza wygrana wrocławian w Europie w tym sezonie stała się faktem. Mistrzowie Polski wygrali we Włoszech. Na pokonanym polu pozostała ekipa Trento i to z różnicą aż 23 punktów.

Po wyrównanym początku Śląsk zbudował ważną przewagę i to aż dwunasto punktową. Póżniej wrocławianie rozdawali karty. Pierwsza kwarta i wygrana 27:14 o tym świadczy. Ważnym elementem mistrzów Polski była obrona. Na tyle ten element był ważny, że przykrył nie specjalną skuteczność w rzutach (5 na 19) zza łuku. Włosi nie mogli rozwinąć skrzydeł w ataku, a w WKS Śląsku obok Martina bardzo dobrze radził sobie Jakub Nizioł. Po pierwszej połowie było nawet 47:28. W kolejnych częściach meczu… nic się nie zmieniało. Wrocławianie dominowali i mimo że nie grali już tak ofensywnie, to całkowicie kontrolowali wynik. Najskuteczniejszy w Śląsku był Jeremiah Martin z 21 punktami.

Ważne, że wrócili właśnie do składu i to wcześniej Justin Bibbs i Jakub Nizioł. Teraz wrocławianie mają bilans w Euro pucharze 1-8, a następny mecz w europejskich rozgrywkach zagrają 11 stycznia.

ŚLĄSK WROCŁAW – TRETNO  80:57  (27:14, 20:14, 15:9, 18:20)