Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Aluron CMS Warta Zawiercie 3:1 w meczu 18.kolejki PlusLigi przerywając tym samym serie 12 zwycięstw z rzędu zespołu z Zawiercia.

W hicie 18.kolejki ZAKSA pokonała wicelidera tabeli i zbliżyła się do dzisiejszego lidera na pięć punktów. Pierwszy set padł łupem gości, którzy tylko na początku spotkania przegrywali jednak od prowadzenia 6:5 do końca seta nie oddali prowadzenia i wygrali 25:20.

Drugi set był bardziej wyrównany, a pierwsze prowadzenie goście wypracowali w połowie seta gdy od rezultatu 12:12 wyszli na prowadzenie 15:12. Przewaga Aluronu nie utrzymała się długo, bo po serii trzech punktów z rzędu gospodarze doprowadzili do wyrównania, a następnie kontynuowali znakomitą grę i po serii dziewięciu punktów z rzędu wyszli na prowadzenie 21:15 i ostatecznie doprowadzili do remisu wygrywając seta 25:18.

W trzecim secie goście szybko wyszli na prowadzenie 7:2, którego jednak nie potrafili utrzymać i dali się dogonić w końcówce seta gdy zespół z Kędzierzyna-Koźla doprowadził do wyrównania 23:23, a za chwile wykorzystali drugą piłkę setową i wygrali 27:25.

Czwarta odsłona rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na trzypunktową przewagę, którą powiększali i wygrali czwartego seta 25:22 i całe spotkanie 3:1. Gospodarze przerwali passe 12 zwycięstw z rzędu przyjezdnych.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (20:25, 25:18, 27:25, 25:22)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Janusz, Kaczmarek, Smith, Paszycki, Śliwka, Staszewski, Banach (libero) oraz Huber, Kluth, Żaliński (libero).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Konarski, Rejno, Zniszczoł, Kwolek, Kovacević, Danani (libero) oraz Waliński, Łaba, Dulski.