Finisz 10. serii TAURON Ligi przyniósł pięciosetową potyczkę w Łodzi, w której Grot Budowlani zwyciężyli Roleski Grupę Azoty Tarnów. Faworytem spotkania były łodzianki, które po dwóch partiach były na najlepszej drodze zakończenia spotkania w najkrótszym cyklu. Beniaminek z Tarnowa przetrwał lekki kryzys i w kolejnych dwóch partiach zaprezentował kawał dobrej siatkówki.

W pierwszym secie  tarnowianki na początku objęły prowadzenie i kontrolowały do pewnego momentu przebieg gry. W końcówce  doświadczenie ligowe łodzianek i ataki Turczynki Durul sprawiły, że to Grot Budowlani przejęli inicjatywę i gospodynie cieszyły się z wygranej seta 25-20.

W drugim secie również lepiej zaczęły tarnowianki, lecz ich prymat trwał krótko. Następnie oglądaliśmy pełną dominację zespołu z Łodzi, ich przewaga była niepodważalna. Trener gości widząc co się dzieje postanowił dać pograć rezerwowym, oszczędzając siły kluczowych zawodniczkom na kolejny okres meczu między innymi rozgrywającej Łyczakowskiej. Partia zakończyła się łatwym zwycięstwem Budowlanych w stosunku 25-15.

Kiedy wydawało się, że trzeci seta będzie dla Grota formalnością, przebudziły się tarnowianki. Znakomita zagrywka Świstek i Marcyniuk oraz gra środkiem boiska przyniosły „Jedynce” wygraną i pozostanie w meczu. Czwarta partia była równie emocjonująca ale ton nadawał zespół gości. Grot starał się ambitnie gonić beniaminka ten zagrał konsekwentnie i czujnie. Po raz kolejny dobra zagrywka utrudniała życie łodziankom, które doprowadziły do stanu 2-2.

W piątej partii klasę pokazał zespół gospodyń. Mimo początkowego prowadzenia tarnowianek (0:2), Grot szybko odpowiedział 9 punktami wypracował sobie bezpieczną przewagę (2-9), której nie oddał już do końca spotkania, zapewniając sobie dwa punkty meczowe (15-7). Klasą dla siebie była turecka atakująca Durul, zdobywczyni 29 punktów.

Należy pochwalić zespół „Jedynki” za pokazanie. po raz kolejny w tym sezonie, ogromnego serca do walki. Na wielkie słowa uznania zasługuje Magdalena Ociepa, która została obdarzona kredytem zaufana przez trenera Wojtowicza i z całą pewnością ten kredyt spłaciła, oprócz „środka” bardzo dobrze w tym meczu funkcjonował blok w tarnowskiej drużynie. Kolejny wielki mecz Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów, który udowadnia, że jest rywalem niewygodnym, nie bojącym się wielkich, możnych klubów grających w Tauron Lidze.

Grot Budowlani Łódź – ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów 3:2

(25:22, 25:15, 23:25, 22:25, 15:7)

MVP: Melis Durul

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów: Marcyniuk, Łyczakowska, Gerasymova, Szczepańska, Świstek, Szumera, Ponikowska, Ociepa, Becheva, Lukić, Kowalska, Rybak, Żurawska, Pawłowska

Źródło: uksjedynka.com