Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Vojvodinę NS Seme Nowy Sad 3:0 w spotkaniu piątej kolejki Ligi Mistrzów i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Początek spotkania był wyrównany jednak od wyniku 10:10 wicemistrzowie Polski odskoczyli zawodnikom z Serbii na 16:11. W pewnym momencie goście prowadzili 23:16 jednak w końcówce spotkania rywale zbliżyli się na trzy punkty. W końcówce zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zagrali jednak w pełni skoncentrowani i wygrali 25:22.

W drugim secie Jastrzębianie bardzo szybko zdominowali rywali i rozpoczęli seta od prowadzenia 12:6. Wraz z kolejnymi akcjami zespół gości utrzymywał wysoką przewagę i wygrał drugą partię 25:16.

Początek trzeciego seta to trzy punkty z rzędu zdobyte przez Jastrzębski Węgiel, który prowadził po kolejnych udanych akcjach 17:6. Chwila dekoncentracji kosztowała jednak przyjezdnych stratę trzech punktów z rzędu i to gospodarze zbliżyli się do wicemistrzów Polski na osiem punktów. W końcówce Polacy pokazali, że są na innym wyższym poziomie niż rywale i wygrali 25:14 i z Serbii wywieźli komplet punktów.

Dzięki wygranej JW zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie A i bezpośredni awans do ćwierćfinału.