JAKUB POPIWCZAK, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

W meczu 20. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel na własnym boisku rozgromił 3:0 BBTS Bielsko-Biała. To była prawdziwa lekcja pokory dla zespołu z Bielsko-Białej.

Już w pierwszym secie Jastrzębski Węgiel nie pozwolił na zbyt dużo swoim przeciwnikom. Na początku dał im złudzenie gry punkt za punkt, żeby chwilę później odskoczyć na bezpieczną przewagę i trzymać ją do końca partii. Świetne na zagrywce w Jastrzębskim Węglu spisywał się Toniutti, który raz po raz odrzucał rywali od siatki. Dobrze grał również Rafał Szymura. To wszystko i błędy siatkarzy BBTS złożyły się na wygraną gospodarzy 25:17.

Bliźniaczo do pierwszego wyglądał drugi set. W nim również najpierw gra toczyła się punkt za punkt. Z czasem jednak dzięki Fornalowi i Hadravie Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała próbowali jeszcze podgonić wynik i to się im udało. Kolejny raz jednak gospodarze skorzystali z serwisu na którym ręki nie wstrzymywał Rafał Szymura celując w gości. To w połączeniu z dobrą pracą w bloku poskutkowało drugim wygranym setem tym razem 25:19.

Ostatni set był formalnością dla Jastrzębskiego Węgla, który nie miał zamiaru przedłużać tego spotkania. Kolejny raz w polu serwisowym świetnie spisywał się Tomasz Fornal i Rafał Szymura. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i musieli pogodzić się z porażką w trzeciej partii 19:25 i w całym spotkaniu 0:3.

Po tym meczu Jastrzębianie zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi z czterdziestoma sześcioma punktami, a BBTS Bielsko-Biała ostatnią pozycję z zaledwie pięcioma oczkami.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

MVP: Jakub Popiwczak

Jastrzębski Węgiel: Macyra, Toniutti, Fornal, M’Baye, Hadrava, Szymura R., Popiwczak.

BBTS Bielsko-Biała: Gil, Formela, Woch, Sinoski, Cupkovic, Zawalski, Fijałek, Teklak, Urbanowicz, Puczkowski.