11. kolejka TAURON Ligi przyniosła nam pojedynek derbowy. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzyły się z reprezentantkami Grot Budowlani Łódź. Te pierwsze nie pozostawiły złudzeń rywalką wygrywając pewnie 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki. Oba zespoły prezentowały bardzo dobrą siatkówkę. Szybciej na prowadzenie wyszły siatkarki ŁKS-u Łódź, które wypracowały sobie niewielką zaliczkę po ataku Góreckiej i Diouf. Przewaga ta nie utrzymała się długo. Chwilę później przeciwniczki dogoniły wynik, dzięki świetnie dysponowanej Moniki Fedusio, która pewnie kończyła ataki na lewym skrzydle. W końcówce mimo przewagi wypracowanej blokiem przez siatkarki Grot Budowlani Łódź to zawodniczki ŁKS-u zachowały więcej siły i skuteczności wygrywając seta na przewagi 26:24.

Druga partia wyglądała bardzo podobnie. Znów gra toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać walki wymieniając się co chwilę na prowadzeniu. Szczególnie wyróżniały się dwie siatkarki. Po stronie ŁKS-u była to Valentina Diouf, a po przeciwnej Melis Durul. Swoje trzy grosze dokładała też Górecka i Fedusio. W końcówce seta lepsze okazały się siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrywając 25:22 po ataku Zuzanny Góreckiej.

Ostatni set był najmniej wyrównany. Remis i walka punkt za punkt utrzymywały się tylko do stanu 10:10. Po tym na zagrywkę weszła Julita Piasecka i wyprowadziła gospodynię na trzy punkty przewagi. Budowlane robiły co mogły, żeby odrobić tę stratę i wrócić do gry o tego seta, ale nie były w stanie tego zrobić. W końcówce przewaga ŁKS-u jeszcze się zwiększyła, a przyjezdne musiały pogodzić się z porażką po wyrównanym starciu. Seta przegrały 17:25, a cały mecz 0:3.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź nadal pozostają niepokonane w TAURON Lidze piastując w niej pierwsze miejsce z punktem przewagi nad Rzeszowiankami. Budowlane Łódź natomiast plasują się w środkowej części tabeli na siódmej pozycji z czternastoma punktami.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź: Ratzke, Piasecka, Alagierska-Szczepaniak, Diouf, Górecka, Gryka, Maj-Erwardt, Scuka, Gajer, Hryszczuk.

Grot Budowlani Łódź: Fedusio, Gawlak, Durul, Kazała, Sobolska-Tarasova, Łazowska, Łysiak, Kędziora, Kąkąl, Kukulska.