Iga Wojtasik

Zmagania na Uniwersjadzie w Lake Placid trwają w najlepsze. Dziś srebrny krążek dla Polski wywalczyła łyżwiarka Iga Wojtasik.

Iga Wojtasik wystąpiła na dystansie 1000 metra w samotnym biegu, w którym sama ze sobą musiała rywalizować o jak najbardziej korzystny wynik. To nie było proste, ale Polka poradziła sobie koncertowo bijąc rekord toru (1.21.78). Wydawało się, że to może przynieść nawet złoty medal, ale w ostatniej parze świetnie pojechała Koreanka Kim Minsun, która jeszcze bardziej wyśrubowała ten rekord. Mimo to Polka zakończyła konkurencję na wysokim drugim miejscu! Dobrze spisała się też Natalia Jabrzyk zajmując piątą lokatę. Siedemnasta była Martyna Baran, a dziewiętnasta Magdalena Smędzik.

U panów również spodziewaliśmy się medalu. Niestety żaden z naszych reprezentantów nie wskoczył ,,na pudło”. Najbliżej tego był Jakub Piotrkowski, który uplasował się na piątym miejscu. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został olimpijczyk i jednocześnie chorąży polskiej ekipy na Uniwersjadzie Marek Kania, w którym pokładane były ogromne nadzieję na medal. Na dziewiętnastym miejscu zawody skończył Piotr Nałęcki, a na dwudziestym pierwszym Gaweł Oficjalski.