W meczu 20.kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał w Radomiu Cerrad ENEA Czarni 3:1. Dzięki zwycięstwu zespół z Gdańska awansował na piąte miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy, którzy zdobyli czteropunktową przewagę i prowadzili 8:4. W kolejnych akcjach drużyny zdobywały punkty przy własnej zagrywce jednak od stanu 17:11 Radomianie zdobyli cztery punkty z rzędu i powiększyli przewagę do dziewięciu oczek prowadząc 20:11. Czarni utrzymali przewagę do końca seta i wygrali 25:18.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trzech punktach z rzędu prowadzili 5:3 jednak za chwilę podobną serię mieli zawodnicy z Gdańska, trzy wyszli na prowadzenie 7:6 by za chwilę po dobrych akcjach w ataku powiększyć przewagę (11:7). W końcówce seta gospodarze zbliżyli się do rywali na jeden punkt jednak ostatecznie to drużyna Trefla wygrała 25:23.

Początek trzeciego seta był wyrównany jednak od stanu 5:4 zespół Trefla zdobył trzy punkty z rzędu i powiększył przewagę do czterech oczek. W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkty. W kolejnych akcjach przyjezdni powiększyli przewagę i prowadzili już 19:13. Do końca seta goście utrzymali przewagę i wygrali 25:17.

W czwartej partii od początku obie drużyny grały punkt za punkt, a seria dwóch punktów z rzędu zdobytych przez Czarnych spotkała się z odpowiedzą przyjezdnych, którzy odrobili stratę i doprowadzili do stanu 6:6. Przełamanie nastąpiło przy stanie 11:1 gdy zespół z Gdańska zanotował serię trzech punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 15:12. Gospodarze stratę odrobili bardzo szybko i doprowadzili do wyrównania 16:16. Końcówka seta należała do zespołu Trefla Gdańsk, który wykorzystał dziewiątą piłkę meczową i zwyciężył w czwartym secie 37:35 i w całym meczu 3:1.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (25:18, 23:25, 17:25, 35:37)

MVP: Luke Perry (Trefl Gdańsk).

Czarni: Schulz, Łukasik, Tammemaa, Nowak, Firszt, Lemański, Masłowski (libero) oraz Rusin, West, Gąsior, Ostrowski.

Trefl: Bołądź, Martinez, Niemiec, Kampa, Sawicki, Urbanowicz, Perry (libero) oraz Nasevich, Droszyński, Zaleszczyk, Czerwiński (libero).