W 12. serii TAURON Ligi doszło w Bielsku-Białej do starcia sąsiadów w tabeli – BKS-u BOSTIK z Energą MKS Kalisz. Bezpośrednie starcie o miejsce za wielką „trójką” wygrały kaliszanki, dzięki czemu dogoniły punktami swoje dzisiejsze przeciwniczki.

Na początku spotkania bielszczanki narzuciły rywalkom swój rytm gry, uzyskując wysokie prowadzenie 7:2. Kaliszanki powoli odrabiały straty i w połowie seta doprowadziły do remisu 13:13, a  przy zagrywce Karoliny Fedorek odskoczyły rywalkom 16:13. Tym razem to gospodynie musiały gonić wynik, jednak ze zwycięstwa w premierowej odsłonie cieszyły kaliszanki (22:25).

Drugi set był wyrównany, z niewielką przewagą podopiecznych Marcina Widery 8:6. Bielszczanki doprowadziły do remisu 13:13 i do stanu 23:23 trwałą zacięta walka. Na finiszu atak ze środka Pierzchały pozwolił gospodyniom uzyskać piłkę setową, zaś as serwisowy Pauliny Damaske zakończył seta (25:23).

Miejscowe wystartowały do walki w trzeciej partii z asem serwisowym Nowickiej, ale pierwsza wyrównana faza seta biegła z niewielkim wskazaniem na drużynę z Kalisza. W miarę upływu czasy przyjezdne czuły się coraz pewniej, wypracowując sobie kila punktów zaliczki (11:15). Mimo akcji pościgowej bielszczanek i dwóch kontaktów punktowych (15:16, 16:17), w końcówce seta ponownie inicjatywę miały zawodniczki z Kalisza, które w wyniku ataku po skosie Rasińskiej (20:25) ponownie objęły w tym meczu prowadzenie (1:2).

Czwarty set do pewnego czasu układał się obiecująco dla BKS-u BOSTIK, jednak od asa serwisowego Damaske powiększającego przewagę miejscowych do 4 punktów (12:8) w ich grze coś się zacięło i częściej punktowały kaliszanki. As serwisowy Aleksandry Cygan odwrócił stan partii na stałe (15:17), gdyż Energa MKS nie dała już się dojść w tej partii i w tym meczu. Do kaliskiej środkowej należało także ostatnie słowo w tym ostatnim rozdaniu (21:25).

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 21:25)

MVP: Aleksandra Rasińska

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Pierzchała, Nowicka, Ceasar, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Abramajtys, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Mazur, Nowak

Energa MKS Kalisz: Wawrzyniak, Drużkowska, Sobanty, Wójcik, Rasińska, Kuligowska, Cygan, Efimienko-Młotkowska, Bartkowska, Grabka, Fedorek, Lemańczyk, Pajdak