Fot: tauronliga.pl

Uni Opole pokonało we własnej hali MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:1 w meczu 13.kolejki TAURON Ligi. Po zwycięstwie Opolanki odskoczyły zespołowi z Radomia na trzy punkty i plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli.

Pierwszy set to gra punkt za punkt do stanu 10:10. Po tym zespół z Opola zyskał pięć punktów przewagi i prowadził 16:11. Do końca gospodynie nie oddały prowadzenia, a seta zakończyła Conceicao.

W drugiej partii na początku prowadził zespół z Radomia 4:1 jednak po chwili gospodynie doprowadziły do wyrównania 4:4 po tym jak w aut zaatakowała Braga. Podobnie jak w pierwszym secie tak i drugim Uni zyskał przewagę pięciu punktów gdy od stanu 10:9 prowadził po udanych akcjach 15:10. W kolejnych akcjach dominował zespół Opola, który wygrał 25:16.

Trzecia partia była wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na większą ilość oczek od rywala. Dość niespodziewanie w końcówce lepiej zagrał zespół MOYA, który wygrał 25:22.

W czwartym secie od początku dobrze spisywały się zawodniczki Uni i to one prowadził grę od początku seta dominując w każdym aspekcie gry, Ostatecznie gospodynie wygrał 25:18 i całę spotkanie 3:1.