Fot: tauronliga.pl

Developresu BELLA DOLINA Rzeszów wygrał bez straty seta z OnlyBio Pałac Bydgoszcz w spotkaniu rozgrywanym w ramach 13. kolejki TAURON Ligi.

Dzięki zwycięstwu zespół z Rzeszowa wskoczył na fotel lidera rozgrywek wyprzedzając ŁKS Commercecon Łódź, który ma rozegrany jeden mecz mniej.

Wicelider tabeli spotkanie rozpoczął dość nerwowo od straty trzech punktów z rzędu. Prowadzenie z zespołu Bydgoszczy utrzymywało się do stanu 10:7. Od tego momentu gospodynie zaczęły kończyć akcję w ataku i dobrze bronić efektem tego było doprowadzenie do remisu 11:11, a po chwili drużyna z Rzeszowa prowadziła już 18:11! Developres do końca seta utrzymał wysoką przewagę i wygrał pierwszego seta 25:17.

Druga odsłona to pełna dominacja drugiego zespołu TAURON Ligi, który od początku zyskał trzy punkty przewagi i powiększał ją. Przyjezdne nie potrafiły nawiązać wyrównanej gry i drugiego seta przegrały zdobywając w nim zaledwie szesnaście punktów.

Po wysoko przegranym drugim secie zespół z Bydgoszczy w trzeciej partii proadził 9:6 by po chwili remisować 13:13 i podobnie jak w pierwszym secie Rzeszowianki po serii dziesięciu punktów z rzędu z wyniku 15:14 zrobiło się 25:14!

TAURON Liga – 13.kolejka
Developres BELLA DOLINA Rzeszów – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bagrowska, Blagojević, Obiała, Centka, Wenerska, Rapacz, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka

Libero: Szczygłowska, Przybyła

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Gałkowska, Różyńska, Milun, Łyszkiewicz.

Libero: Justka, Witkowska.