Paweł Tarnowski

Paweł Tarnowski wygrał wyścig windsurfingowy w olimpijskiej klasie iQFoil podczas regat Pucharu Świata w Lanzarote.

Wyścig nie był łatwy. Zawodnicy zmagali się z trudnymi warunkami takimi jak silny wiatr czy wzbierająca fala. Tarnowski rywalizował w finale z Mistrzem Świata z 2021 r. Francuzem Nicolasem Goyard’em oraz Mistrzem Europy Brytyjczykiem Samem Sills’em. Polak przede wszystkim o złoty medal walczył z Sills’em. W końcowej fazie wpadł do wody, ale to nie przeszkodziło mu w wygraniu zawodów. Szybko się pozbierał i pomknął do mety. Pozostali Polacy zajęli miejsca poza czołową dwudziestką. Kamil Manowiecki był 23, Radosław Furmański – 26, Maciej Rutkowski – 29, a Tomasz Romanowski – 59.

U pań startowała tylko jedna polska reprezentantka – Zofia Klepacka, która na sześćdziesiąt sześć zawodniczek uplasowała się na siedemnastej pozycji.