Bartosz Białek

Wczoraj polski napastnik Bartosz Białek w meczu 19. kolejki ligi holenderskiej zdobył gola dla SBV Vitesse, a Kacper Kozłowski asystował przy jednym z goli.

SBV Vitesse wygrało z sc Heerenveen 3:1. 21-letni Białek wpisał się na listę strzelców w 32. minucie spotkania. Polak grał od samego początku meczu aż do 74. minuty, kiedy to został zmieniony przez Mohameda Sankoha. Dla Bartosza Białka jest to już trzecie trafienie ligowe w tym sezonie.

Na boisku wraz z Białkiem przebywał do 66. minuty polski pomocnik Kacper Kozłowski, który zaliczył asystę przy drugim trafieniu podając piłkę Vidovic’owi. Po przeciwnej stronie natomiast na środku obrony w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Paweł Bochniewicz.

Dla Vitesse, które znajduje się na trzynastym miejscu w tabeli pokonanie ósmego zespołu jest niewątpliwym sukcesem.