Na zakończenie 22. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom podjęli u siebie Projekt Warszawa. Goście wygrali bez żadnych problemów, w każdym secie osiągając ten sam wynik 25:18.

W pierwszym secie siatkarze z Warszawy bardzo szybko odskoczyli Radomianom. Projekt Warszawa punktował zarówno z zagrywki, ze środka jak i z ataku, przez co skutecznie powiększał swoją przewagę o kolejne oczka. Dobrze w ataku radził sobie Artur Szalpuk i Linus Weber. Po stronie gospodarzy problem zaczynał się od zagrywki, która albo lądowała w siatce albo poza boiskiem. Punkty w ataku w głównej mierze zdobywał Firszt. W końcówce błędy po stronie Cerradu jeszcze bardziej się skumulowały. Gospodarze przegrali 18:25, po kolejnym błędzie na zagrywce, tym razem spowodowanym przez Lemańskiego.

W drugiej partii gra gospodarzy nie uległa poprawie. Nadal mieli duży problem w polu serwisowym, do tego nie podbijali wielu piłek, które lądowały po ich stronie. Plusem był skutecznie atakujący Damian Schulz. Po drugiej stronie siatki natomiast swoimi skutecznymi atakami popisywał się Szalpuk, Weber, Tillie i środkowy Piotr Nowakowski. Swoje w bloku dokładał też Semeniuk. To wszystko złożyło się na równie wysoki wynik jak w poprzednim secie. Goście wygrali 18:25, po błędzie w ataku wcześniej wspomnianego Schulza.

Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 7:7. Wydawało się, ze gra siatkarzy z Radomia poprawiła się. To było jednak tylko złudzenie. Od tego momentu w ataku Cerradu znów zaczęło robić się niepokojąco. Damian Schulz nie skończył ataku, chwilę później zablokowany został Rusin i Projekt Warszawa odskoczył na dwa punkty. Warszawianie cierpliwie powiększali sobie tę przewagę w dalszej części seta, po skutecznych atakach Igora Grobelnego czy Kevina Tillie. Partię zakończyli zwycięsko (asem serwisowym Tillie), po raz trzeci wygrywając wynikiem 18:25 i w całym spotkaniu 3:0.

Cerrad Enea Czarni Radom zajmują w PlusLidze przedostatnie miejsce z dziesięcioma punktami. Projekt Warszawa plasuje się w ścisłej czołówce, na piątej pozycji z czterdziestoma punktami.

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

MVP: Jan Firlej

Cerrad Enea Czarni Radom: Rusin, Tammemaa, Nowak, Firszt, Lemański, Schulz, Masłowski.

Projekt Warszawa: Tillie, Nowakowski, Weber, Szalpuk, Semeniuk, Firlej, Wojtaszek, Kowalczyk, Grobelny.