Tenis

Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska rywalizują w WTA 125 w kolumbijskim Cali. W półfinale pokonały duet rosyjsko-amerykański i zameldowały się w finale!

To już jest pewne! Polki powalczą o tytuł deblowy! W półfinale zwyciężyły po tie-breaku z Aminą Anszbą i Elwiną Kaliewą.

Pierwsza partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polek, które przełamały rywalki, a później wygrywały swoje serwisy. W siódmym gemie Kawie i Falkowskiej ponownie udało się przełamać parę rosyjsko-amerykańską. Anszba i Kaliewa w całym secie ugrały zaledwie dwa gemy przy swoim podaniu i przegrały z kretesem 2:6.

Drugi set nie przebiegał już tak gładko. Co prawda zaczęło się rewelacyjnie dla Kawy i Falkowskiej, które najpierw przełamały przeciwniczki, później wygrały swój serwis i znów doprowadziły do break pointa. Dzięki temu Polki prowadziły już 3:0. Szybko jednak ich dominacja się skończyła. Rosjanka i Amerykanka doprowadziły do wyrównania po trzy, po dwukrotnym złamaniu polskich tenisistek. Dwukrotnie Kawa i Falkowska miały szansę zwyciężyć w tej partii, ale ani razu nie wykorzystały szansy na przełamanie rywalek. O wszystkim więc musiał zadecydować tie-break.

W tie-breaku najpierw Polki prowadziły 4-1. Chwilę później po ich przewadze zostało już tylko wspomnienie. W końcówce Kawa i Falkowska znów wykazały się nieskutecznością nie kończąc piłki meczowej. Mimo tego dostały jeszcze jedną szansę i tym razem zakończyła się ona powodzeniem (8-6).

Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska zagrają o tytuł deblowy WTA 125 z Japonką Kyoką Okamurą i Chinką Xiaodi You. Spotkanie odbędzie się dziś około godziny 20:30 czasu polskiego.

1/2 finału WTA 125 Cali:

Weronika Falkowska/Katarzyna Kawa – Amina Anszba/Elvina Kaliewa (6:2, 7:6, (8-6))