Kawa i Falkowska

Cały turniej deblowy WTA 125 w Cali dla Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy był rewelacyjny. Polki przechodziły przez kolejne rundy, aż doszły do finału, gdzie pokonały duet japońsko-chiński.

Polki przez cały turniej prezentowały wyborną formę. Straciły tylko jednego seta. Wczoraj wieczorem czasu polskiego zmierzyły się z Japonką Kyoką Okamurą i Chinką You Xiaodi.

Pierwszy set był pięknym popisem gry deblowej w wykonaniu Katarzyny Kawy i Weroniki Falkowskiej. Polki trzykrotnie przełamały swoje rywalki, którym dały ugrać zaledwie jednego gema przy swoim serwisie. Okamura i Xiaodi mogły tylko pomarzyć o przełamaniu polskich tenisistek. Kawa i Falkowska wykorzystały od razu pierwszą piłkę meczową i skończyły seta wynikiem 6:1.

W drugiej partii duet japońsko-chiński przebudził się i nie było już tak łatwo. Gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Polki miały szansę na przełamanie w pierwszym gemie swoich rywalek, ale nie wykorzystały dwóch break-pointów. W piątym gemie zrobiły to natomiast Okamura i Xiaodi. Sytuacja Kawy i Falkowskiej nie była najlepsza. Szybko jednak odrobiły te straty i odłamały przeciwniczki. Mimo to w końcówce Polki znów koncertowo nie wykorzystywały swoich okazji na przełamania. Pojawiły się też problemy ze swoim serwisem. Stąd też Kawa i Falkowska musiały uznać wyższość swoich rywalek, które wygrały 7:5.

O rozstrzygnięciu, która z par zdobędzie tytuł deblowy decydował super tie-break. Początkowo był on wyrównany. Z czasem jednak to Polski wysforowały się na prowadzenie 8-6, którego nie oddały już do samego końca zwyciężając 10-6. Tym samym Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa zdobyły pierwszy i oby nie ostatni tytuł deblowy w tym roku!