Finiszowy mecz 14. kolejki odbył się w Radomiu, gdzie Moya Radomka Lotnisko Radom pokonała OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3-1. Zespół z Bydgoszczy błysnął grą tylko w drugim secie, w którym długo walczył i cel wygranej osiągnął. We wszystkich innych przyjezdne zagrały poniżej oczekiwań, co pozwoliło Radomce osiągnąć długo oczekiwane zwycięstwo.

Pierwsza partia spotkania została zdominowana całkowicie przez gospodynie. Siatkarki Radomki nie dawały rywalkom szans na zmniejszenie przewagi. Tymczasem po drugiej stronie siatki, drużyna z Bydgoszczy popełniała mnóstwo własnych błędów. Radomka pewnie wygrała pierwszą partię, 25:10!

Druga odsłona meczu jednak wyglądała już całkiem inaczej. Zespół Pałacu od początku kontrolował jej przebieg. Drużyna przyjezdna przestała popełniać aż tak dużo własnych błędów i utrzymywała mniejszą lub większą przewagę nad gospodyniami. Radomianki starały się dogonić ekipę z Bydgoszczy. Pod koniec seta udało siatkarkom Radomki doprowadzić do wyrównania (24:24). Niestety pomimo odrobienia strat, podopieczne Mirosława Zawieracza, wygrały drugą partie na przewagi (27:29).

Sytuacja w trzecim secie z kolei była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować i wynik na tablicy oscylował wokół remisu. Jednak to radomianki potrafiły się zmotywować i zagrać lepszą siatkówkę. Po skutecznym ataku przyjmującej Ellen Braga, siatkarki Radomki wygrały trzecią odsłonę meczu z przewagą trzech punktów (25:22).

Trener Błażej Krzyształowicz, już na starcie czwartej partii postanowił dokonać zmian. Paulina Zaborowska zmieniła swoją koleżankę z drużyny Madison Bug na boisku i od tamtej pory gra drużyny układała się znakomicie. Gospodynie wypracowały sobie przewagę kilku punktów co pomogło im kontrolować przebieg spotkania. W środkowej fazie seta, dzięki konsekwentnej grze Radomka zdobyła aż 7 punktową przewagę (19:12). Kapitan Radomki Natalia Murek zakończyła czwartą partie skutecznym obiciem bloku rywalek i tym samy Radomka wygrała całe spotkanie 3:1.

Dzięki wygranej podopieczne Błażeja Krzyształowicza nadal mają szanse na gre w fazie play-off. Aktualnie drużyna Radomki znajduje się na 10 miejscu w tabeli. Jednak do środka tabeli brakuje zaledwie dwóch punktów o które powalczą radomianki już w następnym spotkaniu z #VolleyWrocław.

MOYA Radomka Lotnisko Radom – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3-1 (25:10, 27:29, 25:22, 25:17)

MVP: Justyna Łukasik

MOYA Radomka Lotnisko Radom: de Almeida Coelho, Świerad, Bugg, Jasek, Braga, Stepanenko, Murek, Łukasik, Biała, Zaborowska, Moskwa, Strasz, Adamek.
OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Gliwa, Lewandowska, Mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Ter Brugge, Różyńska, Łyszkiewicz, Justka, Witkowska.

Źródło: radomka.com