W spotkaniu rewanżowym 1/16 finału Pucharu CEV Grot Budowlani Łódź pokonał VDK Gent Dames 3:0 i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Łodzianki, które wygrały pierwsze spotkanie bez straty seta był zdecydowanymi faworytkami spotkania i pokazały to od pierwszych piłek. Rywalki wyrównaną grę prowadziły do stanu 7:7. Kolejne akcję należały do miejscowych, które powiększały przewagę i wygrały pierwszego seta 25:20.

Druga partia podobnie jak poprzednia była wyrównana w początkowej fazie w której zawodniczki Gent próbowały walczyć. Wraz z upływem czasu Łodzianki powiększały przewagę i wygrały seta oddając rywalkom zaledwie siedemnaście punktów.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 przyjezdnych, które prowadzenie utrzymywały do stanu 7:6. Wtedy serię czterech punktów miały zawodniczki Budowlanych, które wyszły na prowadzenie 10:7. Siatkarki z Francji zbliżyły się na dwa punkty i przegrywały 15:13 jednak po chwili przewaga Łodzianek wzrosła do czterech punktów (17:13). W końcówce seta zawodniczki Gent zbliżyły się ponownie na dwa punkty i przegrywały 23:21. Ostatecznie jednak dwa kolejne punkty należały do Łodzianek, które wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:0.