Fot: Twitter Industria Kielce

Industria Kielce pokonał 33:28 duński Aalborg Handbold w meczu 12.kolejki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli i awans do ćwierćfinału.

Mistrzowie Polski przed dwunastą kolejką plasowali się na drugim miejscu w tabeli i w przypadku straty punktów z Aalborgiem nie skutkowało by to opuszczeniem drugiej lokaty. Pierwszą bramkę zdobył Lukas Sandell, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Kolejne trzy bramki padł łupem zespołu z Kielc, a dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Dylan Nahi. W kolejnych minutach Duńczycy dogonili gospodarzy i doprowadzili do wyrównania 6:6, a znakomicie grał Lukas Sandell. Zawodnicy prowadzeni przez Tałant Dujszebajewa nie potrafili zyskać przewagi i na przerwę schodzili remisując 15:15.

W drugiej połowie od początku zawodnicy z Kielc grali agresywniej i po udanej kontrze Arkadiusza Moryto prowadzili 20:17. W kolejnych minutach mistrzowie Polski powiększali stopniowo swoją przewagę, a dobre zawody w bramce rozgrywał w drugiej części spotkania Wolff. Ostatecznie Industria pokonała Aalborg 33:28 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.