Iga Świątek

Iga Świątek znów to zrobiła! Polska tenisistka wygrała w finale WTA w Doha. Tym samym obroniła tytuł wywalczony rok temu.

W finale WTA 500 w katarskiej Dosze Iga Świątek zmierzyła się z amerykanką Jessicą Pegulą. Polka poradziła sobie ze swoją rywalką wygrywając 2:0.

W pierwszym secie Pegula była w stanie dotrzymać kroku Świątek. Co prawda najpierw to polska tenisistka ją przełamała, ale gem później rywalka odpłaciła się tym samym. Amerykanka nie pozwoliła Polce odskoczyć na większą przewagę. Mimo tego Świątek próbowała się oderwać kolejny raz przełamując swoją przeciwniczkę. Pegula zareagowała na to odłamaniem. Dopiero w końcówce nie była już w stanie odpowiedzieć skutecznie Polce i przegrała 3:6.

W drugiej partii Jessica Pegula nie potrafiła się już w ogóle przeciwstawić. Iga Świątek pewnie wygrywała zarówno przy swoim serwisie jak i Amerykanki, którą zresztą trzykrotnie przełamała. W ostatnim gemie Pegula obroniła aż trzy piłki meczowe, ale przy czwartej była już bezradna. Świątek zwyciężyła 6:0 nie oddając swojej rywalce ani jednego gema w drugim secie. To już jej dwunasty wywalczony tytuł w karierze.