Fot: tauronliga.pl

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź przegrał w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu CEV z rumuńskim Volei Alba Blaj 1:3.

Zespół z Rumunii do ćwierćfinału awansował po zdobyciu trzeciej pozycji w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i pokazał, że trafił tam nieprzypadkowo. Łodzianki spotkanie rozpoczęły od prowadzenia 4:0 jednak rywalki szybko opanowały sytuację i po chwili prowadził już 7:6. Do końca seta żaden z zespołów nie zbudował większej przewagi jednak to mistrzynie Rumunii wygrały pierwsza partię 25:23.

Drugi set to dobra gra gospodyń i bardzo słabe przyjęcie w zespole z Łodzi. Na początku seta gospodynie zyskały dużą przewagę (7:1), którą stopniowo powiększały, a zawodniczki prowadzone przez Macieja Biernata nie potrafiły odrobić wysokich strat i przegrały wysoko 25:13.

Nadzieję na korzystny rezultat swoim kibicom zawodniczki Budowlanych dały w trzecim secie, którego po wyrównanej grze wygrał na przewagi 27:25.

W czwartej partii Budowlane podobnie jak w drugiej odsłonie nie potrafiły przeciwstawić się drużynie przeciwnej i wygrały czwartą partię 25:19 i cały mecz 3:1.

Puchar CEV – ćwierćfinał
CS Volei Alba Blaj – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 25:13, 25:27, 25:19)

Alba Blaj: Mirković, Milenković, Kocić, Bosković, Dimitrowa, Ioan, Cojocaru (libero) oraz Kossanyiova, Russu, Axinte, Ispas (libero).

Budowlani Łódź: Polak, Fedusio, Lisiak, Durul, Kazała, Sobolska-Tarasowa, Łysiak (libero) oraz Kukulska, Łazowska, Kąkol, Pol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!