Radosław Majecki

Polski bramkarz Radosław Majecki doznał kontuzji podczas 22. kolejki ligi belgijskiej z KAS Eupen. Zespół polskiego golkipera (Cercle Brugge KSV) zremisował to spotkanie 2:2, ale stracił Majeckiego na około sześć tygodni.

Radosław Majecki będzie musiał leczyć uraz naderwania mięśnia piersiowego. Jego przerwa od gry ma potrwać około sześć tygodni. Kontuzji Polak nabawił się w pierwszej połowie meczu (30. minuta spotkania), kiedy jego przeciwnik wjechał w niego wyprostowaną nogą. Pech chciał, że Djeidi Gassam trafił w klatkę piersiową Majeckiego, przez co naderwał mu mięsień piersiowy. Polski bramkarz wytrzymał do końca pierwszej połowy w bramce swojego zespołu, ale w przerwie musiał już zostać zmieniony.

23-latek w tym sezonie bronił dostępu do bramki dwadzieścia cztery razy. Trzydzieści dwa razy wyjmował piłkę z siatki, a pięć razy zachował czyste konto.