Jan Zieliński

Jan Zieliński wraz z Monakijczykiem Hugo Nysem odpadli już w pierwszej rundzie deblowej WTA 500 w Dubaju.

Polak wraz z Monakijczykiem spotkali się z parą francusko-amerykańską Fabrice Martinem i Maxime Cressym. Ulegli im po dwóch setach.

Mimo braku zgrania Martina i Cress’ego (był to ich pierwszy wspólny mecz deblowy) już w pierwszym secie Zieliński i Nys nie potrafili sobie z nimi poradzić. Polak i Monakijczyk w drugim gemie dali się przełamać i mimo tego, że później wygrywali w każdym kolejnym gemie przy swoim serwisie, to nie byli w stanie odrobić strat. Nieomylny w tym aspekcie był też Francuz i Amerykanin. Dzięki temu to oni wygrali pierwszą partię 6:3.

W drugim secie ani duet polsko-monakijski ani francusko-amerykański nie potrafił ugrać przełamania. Obie pary skupiły się na wygrywaniu przy swoim podaniu, przez co musiał być rozegrany tie-break. W nim lepszą pozycję mieli Zieliński i Nys, ale nie wykorzystali aż trzech piłek meczowych. Rywale ich dogonili i walka punkt za punkt zaczęła trwać od nowa. Ostatecznie to rywale Polaka i Monakijczyka wykorzystali trzeciego meczbola zwyciężając 15-13 i w całym spotkaniu 2:0.