Trzy równe sety wygrane do 22 Indykpolu AZS Olsztyn w Suwałkach ze Ślepskiem Malow w potyczce 27. serii PlusLigi dają olsztynianom niemal pewne gwarancje występu w play-off.

Początek spotkania był wyrównany, ale stabilny wynik utrzymywał się do połowy seta. Potem olsztynianie zaczęli dominować nad rywalem. Choć prowadzili już 18:13, w końcówce dali się dogonić. Jednak od stanu 21:21 znów zaczęli grać skutecznie i cieszyli się ze zwycięstwa 25:22. Świetnie prezentowali się zwłaszcza Karol Butryn i Robbert Andringa.

W drugim secie role się odwróciły. Ślepsk przez dłuższy czas prowadził różnicą 2-3 punktów. Trener Weber zdecydował się na pierwsze zmiany. Libero Jakuba Hawryluka zastąpił Jakub Ciunajtis. Od stanu 19:16 dla gospodarzy, Indykpol docisnął suwalszczan. Najpierw wyrównał w decydującym momencie (20:20). A chwilę później było już 24:20 dla akademików. A wszystko po dobrych serwisach Grzegorza Pająka (2 asy!). Kolejna wygrana partia (ponownie 25:22) to także zasługa niezłej postawy Moritza Karlitzka i Szymona Jakubiszaka oraz skuteczności w ataku Karola Butryna.

W trzecim i ostatnim secie najpierw przewagę mieli goście. Później przez chwilę na prowadzeniu byli zawodnicy Ślepska. Ale w końcówce znów jakość pokazali siatkarze z Kortowa. Wygrali 25:22 a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Zdobył 16 punktów.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

MVP: Karol Butryn

Ślepsk Malow Suwałki: Sánchez, Depowski, Żakieta, Magnuszewski, Filipiak, Kujundžić, Takvam, Rudzewicz, Buchowski, Sapiński, Halaba, Smoliński, Filipowicz, Czunkiewicz.
Indykpol AZS Olsztyn: Lipiński, Karlitzek, Król, Jankiewicz, Andringa, Siwczyk, Jakubiszak, Pająk, Szymendera, Averill, Poręba, Butryn, Hawryluk, Ciunajtis.

Źródło: indykpolazs.pl