Legia Warszawa pokonała 2:0 Stal Mielec w ostatnim niedzielnym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Wojskowi odnieśli 14. zwycięstwo w tym sezonie po bramkach Tomasa Pekharta i Filipa Mladenovica. Podopieczni Kosty Runjaica pokazali, że chcą jeszcze włączyć się do walki o tytuł. Z kolei Stal Mielec pomimo wielu dogodnych sytuacji wciąż pozostaje bez wygranej w tym roku.

Od pierwszych minut spotkania w Warszawie przeważali gospodarze, ale mieli problemy z wykańczaniem stwarzanych okazji. Najlepsza sytuacja w pierwszej połowie należała do Adama Ratajczyka, który w sytuacji sam na sam nietrafił w piłkę po świetnej wrzutce Getingera. Po wznowieniu gry piłka po uderzeniu Sapinena minimalnie minęła bramkę Dominika Hładuna. Wtedy do głosu doszli Legioniści, a po dośrodkowaniu Mladenovica piłkę do siatki skierował Tomas Pekhart. Czeski napastnik zdobył już swoją siódmą bramkę dla Legii od powrotu do stolicy. Kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Paweł Wszołek nie trafił do bramki z odległości kilku metrów. Znakomitą interwencją pokazał się Bartosz Mrozek, który mimo porażki odnotował dziś dobre spotkanie. Mielczanie kilkukrotnie mogli wyrównać stan meczu, ale za każdym razem czegoś brakowało. W 84. minucie Igor Strzałek po odbiorze piłki przebiegł z nią aż pod pole karne, gdzie oddał ją Mladenovicowi, który po rykoszecie skierował piłkę przy bliższym słupku i przypięczetował zwycięstwo Legionistów. Dla Serba to szóste trafienie w tym sezonie, natomiast Strzałek zdobył premierowe punkty do klasyfikacji kanadyjskiej w pierwszym składzie Legii.

Wojskowi pozostają niepokonani od października ubiegłego roku, jednak strata do liderującego Rakowa wciąż wynosi aż 9 punktów. Odzyskanie mistrzowskiego tytułu już w tym sezonie będzie niezwykle trudne, ale podopieczni Kosty Runjaica zapowiadają walkę do końca. Z kolei Stal Mielec pozostaje bez zwycięstwa od listopada i zajmuje 10. pozycję w tabeli, jednak przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 4 punkty. Dzisiejszy mecz w Warszawie może jednak dawać nadzieję kibicom biało-niebieskich na nadchodzące mecze.

Legia Warszawa – Stal Mielec 2:0 (0:0)

Bramki: Pekhart (49), Mladenović (84)

Kartki: Kapustka (Legia)

Legia: Dominik Hładun – Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro – Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka (79. Igor Strzałek), Filip Mladenović – Ernest Muci (84. Robert Pich) – Tomas Pekhart, Maciej Rosołek (57. Patryk Sokołowski).

Stal: Bartosz Mrozek – Fabian Hiszpański (86. Maciej Wolski), Kamil Kruk, Mateusz Matras, Arkadiusz Kasperkiewicz, Krystian Getinger (85. Fryderyk Gerbowski) – Adam Ratajczyk (56. Mateusz Mak), Alexander Vallejo, Koki Hinokio, Piotr Wlazło (85. Maciej Domański) – Rauno Sappinen (82. Mikołaj Lebedyński)