Nicola Zalewski w meczu 26. kolejki Serie A pomiędzy AS Romą, a US Sassuolo Calcio pierwszy raz trafił do siatki w tym sezonie ligowym. Niestety jego zespół przegrał 3:4.

21-letni pomocnik występujący w reprezentacji Polski zagrał w podstawowej jedenastce AS Romy. Na boisku przebywał do 77. minuty. Zdążył w tym czasie strzelić gola dla Romy. W 26. minucie spotkania Polak wykorzystał zagranie Leonardo Spinazzoli i mimo nieczystego uderzenia w piłkę zmieścił ją w bramce lobując bramkarza gości Andreę Consigliego. Warto podkreślić, że jest to pierwszy gol Nicole Zalewski od kiedy występuje w AS Romie. Do tej pory zagrał dla nich w pięćdziesięciu siedmiu meczach, ale w żadnym nie strzelił bramki. Dziś podczas meczu ligowego na stadionie Romy w końcu mu się to udało. W 77. minucie pomocnik został zmieniony przez Cristiano Volpato.

Godny odnotowania jest też debiut w AS Romie polskiego napastnika Jordana Majchrzaka, który otrzymał pierwsze kilkanaście minut zastępując na boisku Tammy’ego Abrahama.

AS Roma aktualnie znajduje się na piątej pozycji z czterdziestoma siedmioma punktami, a Sassuolo na trzynastej z trzydziestoma trzema oczkami.

26. kolejka włoskiej Serie A:

AS Roma – US Sassuolo Calcio 3:4 (1:3)

13′ 0:1 Armand Lauriente

18′ 0:2 Armand Lauriente

26′ 1:2 Nicola Zalewski

45′ 1:3 Domenico Berardi (rzut karny)

50′ 2:3 Paulo Dybala

75′ 2:4 Andrea Pinamonti

90′ 3:4 Georgino Wijnaldum