LUK Lublin pokonał na wyjeździe 3:1 Cuprum Lubin w ramach ostatniego sobotniego meczu 29. kolejki PlusLigi! Tym samym zespół z Lubelszczyzny wskoczył na 9. miejsce w tabeli i wciąż ma szansę na udział w fazie play-off. Gospodarze odnieśli już czwartą porażkę z rzędu i pozostają dwa miejsca nad strefą spadkową.

Mecz lepiej zaczęli goście, ale miejscowi dzięki skutecznemu atakowi Pawła Pietraszki doszli do stanu 8:8, a później po blokach Floriana Kragi przez chwilę prowadzili nawet trzema punktami. Lublinianie zdołali szybko odrobić straty i od tego momentu obie drużyny długo szły punkt za punkt. Przy stanie 20:21 goście wygrali trzy piłki pod rząd, a po odpowiedzi Bergera, piłkę setową wykorzystał Nicolas Szerszeń.

Drugi set okazał się być podobny do pierwszego, a gospodarze długo utrzymywali się na kilkupunktowym prowadzeniu aż do stanu 20:19. Końcówka seta znowu należała do LUK-u, który po zabójczych atakach Malinowskiego powiększył prowadzenie przyjezdnych w całym spotkaniu.

Trzecia partia była również bardzo wyrównana, a gospodarze dawali znać, że chcą jeszcze powalczyć o zdobycz punktową w tym spotkaniu. Po dobrym ataku Pawła Pietraszki Lubiniane mieli pierwszą piłkę setową, choć chwilę później skutecznie odpowiedział Włodarczyk. W następnej akcji Adam Lorenc nie dał szans rywalom i przedłużył nadzieje gospodarzy na końcowy sukces.

W czwartym secie do głosu znowu doszli podopieczni Dariusza Daszkiewicza, którzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Przy stanie 19:15 stało się jasne, że goście zmierzają po komplet punktów. Miejscowi nie byli już w stanie nawiązać walki, a piłkę meczową po ataku z drugiej linii zdobył Szerszeń. Nagrodę MVP otrzymał Wojciech Włodarzczyk, autor 23 punktów dla swojego zespołu.

Na zakończenie fazy zasadniczej PlusLigi LUK Lublin podejmie u siebie Asseco Resovię Rzeszów, natomiast Cuprum Lubin pojedzie do Zawiercia na mecz z Aluron CMC Wartą.

Cuprum Lubin – LUK Lublin 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Cuprum: Ilia Kowalow, Paweł Pietraszko, Kajetan Kubicki, Aleksander Berger, Florian Krage, Adam Lorenc – Kamil Szymura (libero) oraz Dominik Czerny, Remigiusz Kapica.
LUK: Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Konrad Stajer, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Jakub Wachnik.