Piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 pokonała 2:0 rówieśników z Luksemburga na inaugurację turnieju UEFA Development w Szczecinie. Bramki dla Biało-Czerwonych zdobyli Hubert Jasiak i Kacper Szulc.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 15. minucie po trafieniu Huberta Jasiaka. Zawodnik Górnika Zabrze wykończył dośrodkowanie i skierował piłkę do siatki. Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Adrian Przyborek, a sędzia wskazał na jedenastkę. Polacy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Jasiaka obronił bramkarz Ermal Azemi. Jeszcze przed przerwą Mateusz Dziewiatowski otrzymał drugą żółtą kartkę. Mimo gry w osłabieniu Biało-Czerwoni dominowali na boisku, a w 66. minucie po wrzutce z rzutu wolnego strzałem głową pokonał bramkarza Kacper Szulc. Polacy dowieźli dwubramkową przewagę do końca meczu.

Przed podopiecznymi Rafała Lasockiego jeszcze dwa mecze na turnieju rozgrywanym w województwie zachodnio-pomorskim. W środę o godz. 11:00 zmierzą się w Szczecinie z Republiką Południowej Afryki, a w sobotę o 10:30 w Policach ich kolejnym rywalem będzie Irlandia Północna.

Polska – Luksemburg 2:0 (1:0)
Bramki: Hubert Jasiak 15, Kacper Szulc 65
Polska: 12. Mateusz Jeleń – 4. Mateusz Dziewiatowski, 6. Hubert Jasiak (89, 23. Mikołaj Molendowski), 7. Adrian Przyborek, 8. Cyprian Popielec (48, 5. Kacper Potulski), 9. Kacper Szulc (86, 10. Kamil Jakóbczyk), 11. Dawid Mazurek, 14. Patryk Mazur, 15. Jakub Kaczemba, 20. Bartosz Mazurek (86, 3. Matias Pruszko), 21. Jan Leszczyński.