Po awansie kadry U-19 sprzed kilku godzin kolejna młodzieżowa reprezentacja uzyskała awans na mistrzostwa Europy! Zespół do lat 17 prowadzony przez Marcina Włodarskiego wysoko pokonał Słowację i zagra w turnieju finałowym! Polacy uzyskali awans z 2. miejsca z sześcioma punktami na koncie ustępując jedynie Portugalii.

Biało-Czerwoni nie dali szans najniżej notowanym rywalom w grupie i pokazali, że zasługują na awans. Wynik meczu w 42. minucie spotkania otworzył Mike Hurras. Tuż przed końcem pierwszej połowy po bramce dołożyli Oskar Tomczyk i Filip Rejczyk. Mimo prowadzenie aż 3:0 do przerwy Polacy nie zamierzali się zatrzymywać. W 77. minucie trafił grający na co dzień we włoskiej Parmie Daniel Mikołajewski, a w doliczonym czasie wynik meczu ustalił Krzysztof Kolanko.

Turniej finałowy z udziałem najlepszych szesnastu zespołów w Europie zostanie rozegrany pod koniec maja na Węgrzech. Świetne wyniki młodzieżowych reprezentacji Polski zostały docenione przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszę:

– Bardzo dobry dzień dla naszych reprezentacji młodzieżowych. Najpierw awans na ME kadry U-19, a teraz taki sam sukces osiągnął zespół do lat 17, prowadzony przez trenera Marcina Włodarskiego. Gratuluję wyjścia z grupy oraz efektownej wygranej 5:0 ze Słowacją! – napisał na Twitterze prezes PZPN

Polska – Słowacja 5:0 (3:0)