Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała 2:2 z Serbią w ostatnim meczu kwalifikacjyjnym i awansowała na mistrzostwa Europy! Biało-Czerwoni przegrywali już 0:2, ale w końcówce meczu zdołali wyrównać, dzięki czemu wywalczyli udział w turnieju finałowym. Po niespodziewanym remisie Izraela z Łotwą, Polacy ukończyli eliminacje na pozycji lidera grupy.

W 32. minucie spotkania Serbowie otrzymali rzut karny, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Michajlo Petković. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą zobaczył drugą żółtą kartkę, co oznaczało, że Polacy będą odrabiać straty w przewadze. Kwadrans po wznowieniu gry to jednak goście podwyższyli prowadzenie. Ognjen Mimović z bliskiej odległości po płaskim strzale pokonał Oliwiera Zycha. Perspektywa awansu dla podopiecznych Marcina Brosza coraz bardziej się oddalała. Bramka kontaktowa padła dopiero w 78. minucie po samobójczym trafieniu Simicia. Na trzy minuty przed końcem Wiktor Matyjewicz wykorzystał wrzutkę i po strzale głową skierował piłkę do siatki. Remis utrzymał się do końca, a to oznaczało, że polski zespół może cieszyć się z awansu.

Turniej finałowy mistrzostw Europy U-19 odbędzie się w lipcu na Malcie. Weźmie w nim udział osiem najlepszych drużyn na starym kontynencie, w tym Polska.

Polska — Serbia 2:2 (0:1)

Bramki: Simić (78. samobój), Matyjewicz (87) — Petković (32), Mimović (60)

Polska: Oliwier Zych – Dawid Bugaj (46′ Igor Strzałek), Wiktor Matyjewicz, Miłosz Matysik (85′ Alex Da Graca), Igor Drapiński, Miłosz Brzozowski (69′ Jakub Lewicki), Maximillian Oyedele, Antoni Kozubal (46′ Levis Pitan), Kacper Urbański, Jordan Majchrzak (69′ Szczepan Mucha), Tomasz Pieńko