Afonso Sousa

Portugalski pomocnik Afonso Sousa występujący dla Lecha Poznań strzelił wczoraj bramkę w młodzieżowej drużynie narodowej Portugalii przeciwko Norwegii.

We wtorek Portugalia mierzyła się u siebie z Norwegią. W młodzieżowej reprezentacji wystąpił Afonso Sousa. Wpisał się na listę strzelców jako pierwszy, otwierając wynik meczu w 33. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego piłka trafiła przed pole karne, a tam czyhał już Sousa, który niewiele się zastanawiając strzelił z pierwszej piłki w sam róg bramki. Golkiper Norwegii mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem i po chwili wyjąć ją z siatki.

Ostatecznie w towarzyskim spotkaniu reprezentacja Portugalii pokonała Norwegię 3:0. Pomocnik Lecha Poznań został zmieniony w przerwie spotkania przez Andre Almeidę.

Mecz towarzyski reprezentacji młodzieżowych U21:

Portugalia – Norwegia 3:0 (1:0)

33′ 1:0 Afonso Sousa

66′ 2:0 Sebastian Sebulonsen (gol samobójczy)

90′ 3:0 Andre Almeida