W przedostatnim spotkaniu fazy zasadniczej siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała podjęły OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Gospodynie wygrały pewnie 3:1, tracąc tylko jednego seta.

Pierwszy set bardzo szybko rozstrzygnął się na korzyść gospodyń. Tylko pierwsze kilka akcji było wyrównanych. Później na prowadzenie trzypunktowe 6:3 odskoczyły siatkarki z Bielsko-Białej. Udało im się to dzięki świetnej grze w bloku. Najpierw zatrzymały w ataku Żurowską, a później Różyńską. Kolejnym pozytywnym elementem w grze BKS Bostik Bielsko-Biała był serwis, z którym bydgoszczanki miały olbrzymie problemy. Borowczak celowała w Witkowską, a ta fatalnie przyjmowała. Nawet kiedy udało jej się przyjąć to i tak końcowo w ataku myliła się Nowakowska czy Różyńska. Takich kłopotów nie miały Borowska, Szczepańska-Pogoda czy Majkowska, które w zależności od potrzeby albo skutecznie atakowały albo blokowały swoje przeciwniczki. Przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym secie, głównie przez kiepskie przyjęcie oraz nieskuteczność w kończeniu piłek przez co przegrały 14:25 (po ataku Majkowskiej).

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla siatkarek OnlyBio Pałac Bydgoszcz, które wyszły na prowadzenie 3:0. Udało im się to dzięki Ter Brugge, Żurowskiej oraz błędzie w wystawie piłki przez Nowicką. Z czasem ta przewaga powiększyła się do czterech oczek, kiedy w ataku zablokowana przez Różyńską została Borowczak. Po chwili Różyńska jeszcze zdobyła punkt serwując w Damaske, która nie utrzymała przyjęcia. Zaliczka siatkarek z Bydgoszczy wynosiła już pięć, czasami nawet sześć oczek i tak utrzymywało się to mniej więcej do połowy seta. W końcówce przyjezdne dogoniły gospodynie doprowadzając do remisu 18:18. Spowodowane to było znów problemami z kończeniem ataków lub atakowaniem na raty (po kilka razy zanim przebiły się przez obronę BKS Bostik Bielsko-Biała). W końcówce gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie odrobinę lepsze w przetrwaniu nerwówki okazały się przyjezdne zwyciężając 25:23, po oddanej za darmo piłce przez Szczepańską-Pogodę.

W trzecim secie gospodynie wróciły do swojej dobrej gry z pierwszego seta. Znów to one o wiele częściej atakowały skutecznie. Do tego świetnie przekładały ręce blokując przeciwniczki. Szczególnie wyróżniała się po stronie Bielsko-Białej Pierzchała i Damaske. Świetnie dysponowana była też Borowczak, a w końcówce swoje dołożyła Szczepańska-Pogoda. Przyjezdne miały problem tak naprawdę we wszystkich aspektach. Leżało u nich przyjęcie, gra blokiem, atak i serwis, przez co zdobyły tylko kilkanaście punktów. Mogłoby być ich jeszcze mniej gdyby w samej końcówce nie zaczęły się mylić gospodynie, a szczególnie ich rozgrywająca Chmielewska. Przyjezdne opierały się właściwie tylko na atakach Nowakowskiej, która często je kończyła. Pozostałe siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz nie potrafiły się przebić przez blok, przez co przegrały 16:25, po błędzie na zagrywce Różyńskiej.

W ostatniej partii gospodynie nie czekały i od razu zabrały się do budowania przewagi. To szybko udało im się zrobić. W ataku szalała Majkowska i Borowczak, dzięki czemu na tablicy widniał rezultat 7:4 dla Bielsko-Białej. Przewaga ta z biegiem seta nabierała jeszcze bardziej pokaźniejszych rozmiarów. Do punktów zaczęła dorzucać się Damaske oraz Nowicka. Ataki po drugiej stronie właściwie wychodziły tylko Żurowskiej i Nowakowskiej. W samej końcówce przewaga BKS Bostik Bielsko-Biała była kolosalna i nie sposób było sobie wyobrazić, żeby gospodynie miały zamiar oddać ją mknąc po zwycięstwo w tym secie oraz w całym spotkaniu. Zaliczka punktowa gospodyń zaczęła jednak gwałtownie maleć. Z ośmiu oczek zostały trzy przy zagrywce Lewandowskiej i niezłej obronie ataków OnlyBio Pałac Bydgoszcz. W porę siatkarki Bostik Bielsko-Biała ocknęły się i nie dały odebrać sobie zwycięstwa wygrywając 25:20 i w całym meczu 3:1.

BKS Bostik Bielsko-Biała kończy fazę zasadniczą TAURON Ligi na czwartej pozycji, a OnlyBio Pałac Bydgoszcz na ósmej. Obie drużyny zagrają w play-offach.

BKS Bostik Bielsko-Biała – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:14, 23:25, 25:16, 25:20).

MVP: Paulina Damaske

BKS Bostik Bielsko-Biała: Majkowska, Nowicka, Damaske, Pierzchała, Szczepańska-Pogoda, Borowczak, Nowak, Mazur, Janiuk, Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Ter Brugge, Żurowska, Różyńska, Witkowska, Justka, Mazurek, Kobus, Łyszkiewicz.