Chemik Police w ponad dwie godziny pokonał siatkarki Budowlanych Łódź w ramach półfinału Pucharu Polski i to one zagrają w jutrzejszym finale (3:1).

Pierwsza połowa seta była zdecydowanie na korzyść zawodniczek z Łodzi. Skutecznie atakowały, co przełożyło się na niewielkie przewagi punktowe. W decydującej fazie partii zaczęły popełniać jednak coraz więcej błędów, które skwapliwie wykorzystywały rywalki. Siatkarki z Polic dopiero wówczas nabierały tempa. (25:19)

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia mistrzyń Polski, które utrzymywały przez większość seta. Decydujące piłki jednak zaczęła wygrywać łódzka drużyna, która notowała punkty z zagrywki oraz błędów przeciwniczek. Ważny atak zepsuła Martyna Łukasik i dzięki temu łodzianki wróciły do gry. (24:26)

Trzecia partia była dominacją ekipy z Polic. Siatkarki wykorzystywały kontrataki. Z biegiem czasu łódzka drużyna zaczęła psuć zagrywki, co przyczyniło się ostatecznie do ich porażki w tej części spotkania. (25:19)

Czwarty set w całości był kontrolowany przez Chemik. Zmiany przeprowadzone w zespole Budowlanych Łódź nie zmieniły przebiegu meczu. Zawodniczki z Polic były dużo skuteczniejsze od rywalek w każdym aspekcie. (25:16)

MVP: Agnieszka Korneluk

Chemik Police: Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Kowalewska, Połeć, Sikorska

Budowlani Łódź: Pol, Lisiak, Łazowska, Kąkol, Durul, Fedusio, Łysiak (libero) oraz Kazała, Polak, Sobolska

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 24:26, 25:19, 25:16)

W finale TAURON Pucharu Polski siatkarki z Chemiku Police zagrają ze zwycięska drużyną meczu ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Spotkanie o puchar już jutro o godzinie 14:45.