Mariusz Wlazły
Foto: wikipedia.pl

Mariusz Wlazły to ikona polskiej siatkówki zarówno tej klubowej jak i reprezentacyjnej. W swojej karierze atakujący zdobył liczne tytułu i wyróżnienia. Dziś mówi „pas”. Tegoroczna faza play-off będzie dla niego ostatnią w karierze siatkarskiej.

Mariusz Wlazły od trzech sezonów występował dla Trefla Gdańsk (2020-2023). Dziś ogłosił, że po fazie play-off w PlusLidze zakończy swoją karierę siatkarską. Karierę, która była bardzo bogata w osiągnięcia. Wcześniej polski siatkarz przez siedemnaście lat (2003-2020) grał dla PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył między innymi dziewięć tytułów mistrza Polski, pięć pucharów Polski oraz cztery superpuchary. Do tego dorzucił medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

Wlazły przez dziewięć lat (2005-2014) reprezentował barwy narodowe. Z kadrą wywalczył wicemistrzostwo świata w 2006 roku oraz wicemistrzostwo w 2014 r, w katowickim Spodku. Do tego został wybrany MVP turnieju i najlepszym atakującym.

Polak w PlusLidze pokonywał ciągle kolejne bariery. Na ten moment jest liderem w liczbie zdobytych statuetek MVP – 74. razy. Nikt też nie zdobył więcej punktów w ataku (7589) czy na zagrywce od niego (802 asy serwisowe).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!