wisla-plock.pl

Za nami spotkanie Wisły Płock z Radomiakiem Radom w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na Orlen Stadion w Płocku padł remis – 1:1.

Mecz już od pierwszych minut był żywy oraz wyrównany. Obie drużyny konstruowały groźne akcje, lecz po obu stronach brakowało skutecznego wykończenia. Nie brakowało również fauli, które w kilku przypadkach skończyły się karą indywidualną. Z Wisły Płock żółte kartki zobaczyli: Steve Kapuadi, Rafał Wolski i Jakub Szymański, zaś z Radomiaka Radom kartonik ujrzał Lisandro Semedo. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od ciosu zawodników z Radomia. Kilka chwil po jej rozpoczęciu, Leonardo Rocha wykorzystał świetne podanie Roberto Alvesa i z główki skierował piłkę do siatki gospodarzy. Niespełna 17. minut później na bramkę gości odpowiedział Łukasz Sekulski, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę pomiędzy słupkami Radomiaka. Na tablicy wyników widniał rezultat remisowy, który utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.

Zawodnikiem spotkania został Łukasz Sekulski.

Wisła Płock – Radomiak Radom 1:1 (0:0)

69′ Sekulski – 53′ Rocha

Wyjściowe składy obu drużyn:

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki, Jakub Szymański, Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Martin Sulek (86′ Aleksander Pawlak), Filip Lesniak, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Rafał Wolski, Dawid Kocyła (65′ Łukasz Sekulski), Bartosz Śpiączka (86′ Damian Warchoł)

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak, Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz, Francisco Ramos (84′ Jakub Nowakowski), Christos Donis, Lisandro Semedo (68′ Frank Castaneda), Roberto Alves (73′ Berto Cayarga), Luis Machado, Leonardo Rocha

Oba zespoły mają 33. punkty w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wisła Płock zajmuje 9. pozycje, zaś Radomiak Radom jest 10.