Hubert Hurkacz w parze z Bułgarem Grigorem Dimitrowem przegrali w meczu 1 rundy turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo z Stefanosem i Petrosem Tsitsipasami 6:7 (3-7), 7:6 (7-4), 5-10.

26-letni Hurkacz, który w pojedynku singlowym z problemami pokonał Laslo Djere o czym pisaliśmy TUTAJ udział w turnieju deblowym zakończył po pierwszym pojedynku.

W trwającym niemalże dwie godziny spotkaniu kibice zobaczyli wyrównanie spotkanie, a o zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tie break w którym lepsi okazali się bracia Tsitsipas, którzy wygrali 7:3.

Na początku drugiego seta Grecy przełamali rywali i prowadzili już 3:2 jednak w piątym gemie polska – bułgarska para przełamała rywali, a po chwili doprowadziła do stanu 3:3. Hurkacz wraz z Dimitrowem przełamał rywali w jedenastym gemie jednak po chwili rywale odrobili stratę i doprowadzili do tie breaka w którym tym razem lepsi okazali się Polak oraz Bułgar, którzy wygrali 7:4.

W super tie-breaku lepsi okazali się Grecy, którzy wygrali 10:5 i awansowali do kolejnej rundy.

I runda debla:

Stefanos Tsitsipas, Petros Tsitsipas (obaj Grecja) – Hubert Hurkacz, Grigor Dimitrow (Polska, Bułgaria) 7:6 (7-3), 6:7 (4-7), 10-5.