Fot: tauronliga.pl

W drugim meczu ćwierćfinałowym Developres Rzeszów pokonał 3:0 Volleyball Wrocław i awansował do półfinału TAURON Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po stronie gospodyń w ataku dobrze spisywała się Witowska. Dobra gra blokiem pomogła Volleyball Wrocław wyjść na prowadzenie 11:8, a na słabą grę swoich zawodniczek zareagował Stephane Antiga, który poprosił o czas. Przerwa pomogła przyjezdnym, które doprowadziły do remisu 12:12, a po asie serwisowym Katarzynie Wenerskiej wyszły na prowadzenie. Wyrównana gra toczyła się do stanu 18:18, a wtedy w ataku zaczęły mylić się zawodniczki z Wrocławia, które przegrały partię otwierającą 25:20.

Drugi set rozpoczął się idealnie dla zespołu z Rzeszowa, który po serii ośmiu punktów z rzędu prowadził już 8:1! Zawodniczki Michała Maska nie potrafił poradzić sobie z dobrze zagrywającymi rywalkami, które wręcz demolowały rywalki, a błędy indywidualne gospodyń przyczyniły się do zwycięstwa Rzeszowianek w drugim secie 25:7!

Trzecia partia rozpoczęła się od autowego ataku Gabrieli Orvosovej. W początkowej fazie dobrze w drużynie Wrocławskiej funkcjonowało przyjęcie co pozwoliło na kończące ataki co przełożyło się na prowadzenie 6:4. Prowadzenie Wrocławianek nie trwało zbyt długo, bo już po chwili przyjezdne wyrównały po dwóch udanych atakach Jeleny Blagojević. W kolejnych akcjach dobrze spisywały się zawodniczki z Rzeszowa, które wyszły na prowadzenie 14:10. Gospodynie przebudził się w kolejnych akcjach i doprowadził do wyrównania 16:16. Jednak po chwili niezawodna Blagojević wyprowadziła Rzeszowianki na prowadzenie, a po chwili po ataku Kalandadze było 18:20.W końcówce spotkania dominowały już przyjezdne, które wygrały trzeciego seta 25:20 i cały mecz 3:0.

Volleyball Wrocław – Developres Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)

Volleyball Wrocław: Szczurowska, Bidias, Kuriata, Pacak, Muhlsteinova, Szady, Stancelewska, Witowska, Cembrzyńska, Bączyńska.

KS Developres Rzeszów: Bagrowska, Blagojević, Obiała, Centka, Wenerska, Rapacz, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka.